Yönetim Kurulu Başkanı: Vali Abdullah ERİN

Başkanın Mesajı

“Şanlıurfa Gıda Organize Sanayi Bölgesi´nde 2020 yılının ortalarından itibaren yeni yatırımların kapısı açılacak. Şanlıurfa´ nın istihdam anlamında, üretim anlamında sanayide bende varım diyebilmesi için bütün kurumlarımız reflekslerini Gıda OSB´ye odaklaması lazım. Herkes bütün azmini, gayretini, finansını oraya harcaması lazım. Gıda OSB Şanlıurfa´ nın çıkış tünellerinden birisidir”

“Her dönemin bir ruhu vardır. İnsanlar sosyal aktiviteler anlamında güzel bir noktaya geldi. Türkiye şehirleşme anlamında, alt yapı anlamında iyi bir noktaya geldi. Ama şu görüldü ki bunlar yeterli değil. Bunun biraz daha üretim odaklı, istihdam odaklı çalışmalara öncelikleri buna göre revize etmemiz gerekiyor”

 

Fabrika mı ? Park mı ?

Şanlıurfa´ nın gündemini şuan bir park yapmak mı heyecanlandırıyor yoksa fabrika yapmak mı?

Hangisi daha çok heyecanlandırıyorsa ona yönelik çalışmalar yapmak gerekiyor. Ama eskiden baktığımız zaman yeşil alan, park, sosyal alanlarda rahatlayacakları alanlar isteniyordu. Şuan gerçekten Şanlıurfa´ da iyi bir noktadayız. Geldiğimiz noktada insanlar fabrika açacağız dediğimiz zaman çok heyecanlanıyor. Ne yapmamız lazım fabrikaların kurulması için gerekli alt yapıyı sağlamamız lazım. Aynı olduğu zaman çokta ilin ihtiyaçlarını kapatmayacaktır. Oraya özel bir misyon vermek istiyoruz. Daha cazip hale getirecek konumuyla, dokusuyla, üretilecek ürünlerle birazda orayı çağın ihtiyaçlarına uygun bir şekilde tanzim etmemiz lazım. Bunun için gayret gösteriyoruz.